منوی دسته بندی
تجهیزات آموزشی

تجهیزات پژوهشی و آزمایشگاهی

اپتیک نیرو تجهیزات آزمایشگاهی جهت استفاده در تحقیقات کاربردی در زمینه انرژی خورشیدی، اپتیک، فناوری نانو و باتری های لیتیمی تولید می کند. علاوه بر فروش مخصولات در نمایشگاه ساخت ایران، شرکت محصولات را به صورت مستقیم و با ارایه فاکتور رسمی ارایه می دهد. دانشگاه های اصفهان، الزهرا، تحصیلات تکمیلی زنجان و خلیج فارس از مشتریان محصولات اپتیک نیرو می باشند.

محصولات آموزشی تولید اپتیک نیرو با گارانتی یک ساله و ۵ سال خدمات پس از فروش ارایه می شوند.

 

مشتریان اپتیک نیرو

شبیه ساز خورشیدی کلاس AAA

شبیه ساز خورشیدی دستگاهی است که نور با طیف، توزیع فضایی و پایداری حرارتی خاصی که توسط استاندارد IEC-60904-9  مشخص شده است تولید می کند. این دستگاه برای مشخصه یابی و کنترل کیفیت سلول های خورشیدی استفاده می شود. در مقیاس صنعتی سلول های خورشیدی عمدتا از نوع سیلیکن کریستالی و با ابعاد ۶  اینچ تولید می شوند. دستگاه شبیه ساز خورشیدی Onsol-6A  نور مناسب برای تست چنین سلول هایی را تامین می کند. دستگاه دارای منبع نوری خاصی است که ترکیبی از لامپهای هالوژن و ال ای دی می باشد. انتخاب لامپ ها و ال ای دی ها با شبیه سازی هایی انجام شده است که انطباق مناسبی با طیف ارایه شده توسط استاندارد IEC-60904-9 داشته باشد. نور این منابع نوری پس از عبور از یک یکنواخت کننده (homogenizer) نوری با هم ترکیب شده و توزیع فضایی یکنواختی در ابعاد ۱۶ سانتی متر در ۱۶ سانتی متر را فراهم کند که با استاندارد مربوطه منطبق باشد. قابلیت تنظیم شدت لامپها و ال ای دی ها امکان تنظیم بخش های آبی و قرمز طیف را به صورت مستقل فراهم می کند که این مورد در دستیابی به انطباق حداکثری طیف با نور خورشید در صورت تغییر طیف منابع نوری در گذرر زمان اهمیت حیاتی دارد.

دستگاه اندازه گیری بازدهی کوانتومی IPCE

در فرایند طراحی و ساخت سلول خورشیدی یکی از روشهای مهم مشخصه یابی سلول خورشیدی در طول موج های مختلف می باشد. این اندازه گیری اطلاعات مهمی در باره جذب نور و تبدیل انرژی در سلول خورشیدی به محققین می دهد. این روش اندازه گیری، اندازه گیری بازدهی کوانتومی ، EQE و یا IPCE گفته می شود. دستگاه On-EQE-10 با استفاده از مجموعه ای از دیودهای نورتاب که نور آنها با استفاده از یک یکنواخت کننده موازی شده است در 20 طول موج مجزا در بازه ۳۹۰ تا ۹۴۰ نانومتر می تواند نور تک رنگ فراهم کند. به همراه یک سلول خورشیدی مرجع این سیستم می تواند برای اندازه گیری بازدهی کوانتومی انواع سلول خورشیدی و سلول فوتوالکتروشیمیایی تولید هیدروژن استفاده شود.

دستگاه تست پایداری نوری Light Soaking

دستگاه تست پایداری نوری متشکل از یک منبع نوری تمام LED می باشد که قابلیت روشن بودن ممتد تا چند روز و یا حتی چند ماه را دارد. این مشخصه امکان تست پایداری نوری (light soaking) را برای انواع سلول های خورشیدی توسط این دستگاه را مقدور می سازد. به علاوه شدت نور LED ها را می توان در پنل دستگاه تنظیم کرد. دستگاه قابلیت استفاده برای سلول های خورشیدی و فوتوالکتروشیمیایی را دارد. ابعاد پرتو دستگاه 100 سانتی متر مربع می باشد.

این دستگاه مجهز به دستگاه دیتالاگر مجزا می باشد که در بازه های زمانی تعیین شده توسط کاربر مشخصات سلول خورشیدی و یا الکتروشیمیایی را در قالب یک فایل اکسل ذخیره می کن. این مشخصات شامل مشخصه جریان-ولتاژ، جریان اتصال کوتاه، ولتاژ مدار باز و fill-factor می باشند.

مطالب آموزشی تجهیزات

نمایش همه
بسته آموزشی اینترنت اشیا IoT

اینترنت اشیا

اینترنت اشیا یا “IoT” به شبکه‌ای اشاره دارد که اشیاء را با امکانات ارتباطی و اطلاعاتی مجهز می‌کند. این اشیاء...

طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی

نیروگاه خورشیدی

تبدیل مستقیم انرژي خورشید به الکتریسیته در نیروگاه خورشیدی معمولاً به وسیله سلول هاي فتوولتاییک صورت می گیرد که از...

پنل خورشیدی چیست؟

پنل خورشیدی فوتوولتایی نور خورشید را مستقیما به برق تبدیل می کند. انرژی خورشیدی پس از گذر از لایه های...